HAKKIMIZDA

1954 - Kuruluş

Kutup Şirketler Grubu Kazım Kızılmeşe tarafından, Ankara’nın Ulus semtinde, 20 metrekarelik bir mağazada ‘’Kutup Soğutma’’ ünvanı ile kurulmuştur. Buzdolabı üretimi ve perakendeciliği ile başlayan firma yolculuğu günümüzde elektronik, elektrikli ev aletleri (Televizyon, Beyaz Eşya, Küçük Ev Aletleri) ve GSM ürünlerinin perakendeciliği ile devam etmektedir.


1991- İkinci Nesil

İkinci kuşaktan Erhan Kızılmeşe liderliğinde, 1991 yılında yeni bir vizyon ve güçlü hedeflerle Kutup Soğutma yeni marka kimliğine Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş olarak taşındı. Kutup, aynı dönemde Samsung, LG, Bosch gibi önemli markalarının bayiliklerini alarak müşterilerine sunduğu ürün gamı ve hizmet alanlarını genişletti.


2011

2011 yılında Yatsan-Tempur ile gittiği iş ortaklığıyla, hizmet alanlarını genişleterek, elektronik ve beyaz eşya sektörlerinde göstermiş olduğu üstün başarıyı yatak ve ev tekstili  Sektörüne de taşımıştır.


2018 - Üçüncü Nesil

Kutup Şirketler Grubu üçüncü kuşaktan Serhan Kızılmeşe’ nin 2018 yılında katılımları ile e-ticaret alanında yatırımlarını sürdürmektedir.


2019

Kentpark AVM içerisinde bulunan müşteri deneyimi odaklı alanında en büyük ve görkemli kabul edilen,  Ve mağazacılık standartlarını yeni bir çıtaya taşıyan Samsung Deneyim mağazası Kutup bünyesine katılmıştır.


2021 - Kutup A.Ş 2021 yılında ivme kazanarak devam ediyor…

Kutup Şirketler Grubu Ankara’nın önemli lokasyonlarında bulunan, 14 Alışveriş Merkezinde 29  mağaza,  Mahall de bulunan Kutupplex yerleşkesi ve operasyonel destek sunan lojistik merkezi ile dünya markalarından çözümleri tüketicilerine sunmaya devam etmektedir.

Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ulaşılan büyük hedeflerine bayii kanallarında her yıl; Samsung, LG, Bosch, Yatsan – Tempura markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ilerlemektedir.

Marka değerleri içinde Müşteri Memnuniyetini önceliklendiren Kutup Şirketler Grubu, bünyesinde bulundurduğu markalar ve yaptığı çalışmalar ile müşterilerinden binlerce olumlu geri dönüş almaktadır. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti ve teşekkür oranında Şikayetvar.com mağaza karnesinde zirve de yer almaktadır.Kutup Şirketler Grubu Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü ‘’Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’’ üyesidir.


Kutup Garanti Plus Hakkımızda
creative ßy Ankamedya